Folytatódik a liga legjobban teljesítő játékosainak megfigyelése. Jöhet is a szubjektív lista, ahol függetlenül az All-Star hétvégén nyújtott teljesítménytől, kapnak besorolást. Előző listához képest annyi különbséggel, hogy nem rakok bele semmi szárazat. Nincsenek számok, csak vélemények. Élvezzétek hát!
- Stephen Curry (1.)
Nincsenek számok, de annyit megemlítenék, hogy még mindig ő a legtöbb pontot szerző kosaras a ligában és egy meccsnyire van a Kyle Korver által tartott, minden meccsen legalább egy hárompontos értékesítésének rekordjától. Továbbra is brutális hatékonysággal operál és minden pályára lépésekor varázsol valamit. A csapat még mindig vezeti a ligát, bár „már” volt képük ötször is kikapni. Amivel a legtöbbször kritizálják, az az ellene teljesítők jó szereplése. Sosem volt/lesz egy védő fenomén, de labdát szerez és folyamatosan nyomás alá helyezi az adott védőjét. Nem mellékesen, tavaly Hardent akarták sokan MVP-ként látni, az ő nevetséges védekezésével együtt…
Az a csel 0:10től
- Kevin Durant (új)
Leírva az „új”, kicsit hülyén néz ki Durant esetében. Mentségemre legyen mondva, hogy lassan kezdte az évet és ez is csak a második része ennek a sorozatnak. Az elmúlt hónapokban jön fel KD teljesítménye, mint a talajvíz. Megközelítőleg ugyanazzal a hatékonysággal dolgozik, mint a fent említett kollégája. Idén, mintha még tökösebben is viselkedne a pályán. Tartson ki a forma a csapata számára is és akkor talán meg leszünk győzve, hogy Durantula végre egy igazi vezér. De erről egy csapattársa többet tudna mesélni.
- Russel Westbrook (4.)
Nem befolyásolja a döntésemet a Westbrook által sorozatban másodjára megszerzett All-Star MVP cím, sokkal inkább (nem bírom számok nélkül) a 24 pont,7.5 lepattanó és a 10.2 gólpassz meccsenként. Ahogy előbb is már belekezdtem, a fő „vihar” szerepe még mindig nem tisztázott, de nálam egyértelműen ő a tökösebb, bevállalósabb játékos kettejük közül. Az eladott labdáit lejjebb szorította és a csapat is jobban teljesít. E mellé párosul, hogy még mindig megfelelően okosan játszik és nem szakad el a gépszíj, mint ahogy azt az elmúlt években megszokhattuk tőle. Meg is kapja az elismerést ezen a nívós listán.
- LeBron James (3.)
Hozza továbbra is a tőle már egy évtizede megszokott játékot, mondjuk idén botrányos tripla százalékkal, legalább nem is próbálkozik vele sokat. Viszi a Clevelandet a hátán, bár egyre több segítséget kap Love-tól. Személy szerint, örülök, hogy nem fog idén (sem) MVP címet nyerni, de nem is akar ő már, azt hiszem. Csak a bajnoki cím a fontos, addig meg el van ezen a félig takaréklángon, aztán majd feljebb tekeri magát a rájátszásra.
#JustSuckItUpLebron visszaestél egyet
- Damian Lillard (új)
Lillard a következőnek köszönheti a nevét a listán: Tavaly, sokan kampányoltak Harden mellet, miszerint „ő a legfontosabb a csapatának, nélküle sehol sem lennének”. Azt sokan várták, hogy az egyéni számai idén megugorhatnak, de kevesen gondolták, hogy ez a csapat eredményességével is járni fog. Gondolkoztam nagyon DeMarcus Cousins vagy James Harden nevén is, de amíg az előbbinek a csapata nagyon messze van a Trail Blazers csapatától, utóbbi pedig rendkívül csendes az idei szezonban. És, ahogy az NBA, mi is szeretünk felülni mindenféle Wagonra és mániára, szóval indulhat a Portland-i őrület.
Majd legközelebb?!
-James Harden
-Kawhi Leonard
-Anthony Davis
-DeMarcus Cousins
-Chris Paul
-Draymond Green
Az első négy játékos személyén nem lesz már könnyű változtatni, de az 5. hely elég instabil. Kíváncsian várom, miként szerepelnek a kosarasok a következő fejezetig.